URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Köşe Yazıları

Toplumsal Barış

Toplumsal Barış Her yeni yılda olduğu gibi, yeni umutlarla girdik 2020’ye. Ne var ki ortak üzüntümüz olan kötü haberleri üst üste aldıkça yürekten sarsıldık.

17 Ocak 2020 tarihinde Hakkari’de atış eğitimi sırasında meydana gelen kazada iki askerimiz şehit oldu…

Demokrasi şehidi Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü de olan 24 Ocak’ta, Elazığ Sivrice ve Malatya’da yaşanan 6,8 şiddetindeki depremde 41 vatandaşımız hayatını kaybetti, bin 607 kişi de yaralandı.

3 Şubat’ta İdlib’te rejim güçleri 3’ü sivil, 5’i asker 8 vatan evladını şehit etti.

4 Şubat Van’da çığ felaketi… 41 canımızı kaybettik.

5 Şubat’ta Hakkari’den bir acı haber daha… Bir şehit!

Toplumsal Barış

6 Şubat… İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iniş sırasında uçak düştü; 3 ölü!

10 Şubat; İdlib’te 5 şehit daha…

Ülkenin dört bir yanında yaşanan acı olaylar hepimizin canını acıttı. Ayrıca dikkat çekilmesi gereken bir şey daha: Elazığ depremi ve Van’daki çığ felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısı aynı; kırk bir! Bu durumun bir tesadüf olmadığını düşünüyor ve uzmanları buradan araştırmaya davet etmek istiyorum.

Şehit askerlerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Geçmiş olsun Türkiyem…

Depremzedelerin yardımına İzmir’in de dahil olduğu birçok ilden ekipler, gönüllü vatandaşlar koştu. Aynı şekilde çığ felaketinde de…

Birlik ve beraberliğimize en çok ihtiyacımızın olduğu günler yaşıyoruz.

Farklı düşüncelerimiz, inançlarımız, yaşam tarzlarımız olabilir ancak üzerinde yaşadığımız topraklar hepimizin ortak vatanıdır. Öyleyse kederlerimizi ele alırken sorguları ve yanıtları da en yalın biçimde yapmalıyız.

Bundan böyle de, tasada ve kıvançta birlikte olmaya devam etmeliyiz. Toplumsal barışımızı güçlendirmeliyiz.

Birlikten kuvvet doğar.

Her zaman olduğu gibi bundan sonra da maddi, manevi birbirimize destek vererek yaşamaya devam etmeliyiz. Tarihimizde de buna benzer kötü günler geçirdik ama ayağa kalkmayı bildik.

Birlik ve beraberlik ruhundan şaşmamak demek bir toplumun var olması demektir.

Rudyard Kipling’in yazdığı, merhum başbakan Bülent Ecevit’ in çevirdiği “Adam Olmak” şiirinde olduğu gibi…

‘Direncinden başka bir şeyin kalmasa da,

Herkesin bıraktığı noktada,

Sen dayanabilirsin tek.”

Canım ülkem…

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu