URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Haberler

Şafak Sol, ‘Yaralarımızı birlikte saralım’

Güç birliği çağrısı yapan iş kadını Şafak Sol, ‘Yaralarımızı birlikte saralım’ diye konuştuKaynak: Şafak Sol, ‘Yaralarımızı birlikte saralım’ 

Şafak Sol ‘Yaralarımızı birlikte saralım’ İzmir’in farklı noktalarında meydana gelen ve yaklaşık 500 hektar alanı küle çeviren orman yangınları, doğa sevdalı pek çok vatandaşı üzdü.

Yanan alanların yeniden yeşillendirilmesi için odalardan, sivil toplum kuruluşlarına, siyasilerden esnafa İzmir tek yürek oldu. 53 saat süren orman yangınının kendisini derinden yaraladığını belirten

Şafak Sol ‘Yaralarımızı birlikte saralım’

İzmirli iş kadını Şafak Sol, “Kazdağları’nda kesilen ağaçlarımızın acısı henüz geçmeden ciğerlerimizi yakan orman yangınlarıyla üzüntümüz katlandı. Yaşadıklarımızı tam bir felaket olarak nitelendiriyorum.” dedi.

Ekiplerin tüm çabalarına rağmen güçlükle söndürülen yangınların nedenlerinin ve sorumlularının bir an önce bulunması gerektiğini söyleyen Sol,

“Yanan bölgelerin yeniden yeşillendirilmesi ve tek bir metrekare alanın imara açılmaması hassasiyetinin takipçisi olmalıyız” diye konuştu.

‘BİRLİKTE YAPALIM’

İzmir’in küllerinden doğan bir şehir olduğunu hatırlatan Şafak Sol, “Düştüğü gün yerinden kalkan, yandığı gün küllerinden doğan bir şehirde yaşamanın mutluluğunu ancak İzmir’i tutkuyla sevenler bilir. Yeni nesle yeşil bir doğa ve aydınlık bir gelecek bırakmak istiyorsak hemen harekete geçmeli, bu konuda düzenlenecek tüm kampanyalarda yer almalıyız. El ele verip güç birliği yapalım. Orman yangınının yaralarını birlikte saralım. Saralım ki, kaybettiğimiz ağaçlar daha güçlü çıksın” ifadelerini kullandı.

Şafak Sol kimdir?

Türkiye’de bir ilke imza atarak 1994 yılında kurduğu Epidermis Özel Sağlık Polikliniği ile hem erkek hem de kadınlara hizmet vermeye başladı. Çeyrek asır boyunca yazılı, görsel ve sosyal medyada estetik ve güzelliği her boyutuyla aktaran Sol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir İl Kadın Girişimciler ve İcra Kurulu, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Sağlık Komitesi üyesi kimliğiyle de pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

2010 yılında sektörün dönüşüm sürecinde liderlik yaparak Türkiye’nin ilk güzellik polikliniklerinin açılmasını sağladı. TOBB Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nde girişimci kadınlara mentorluk yaptığı gibi yurt içi ve yurt dışından çok sayıda danışanına hizmet vermeye devam ediyor. İki çocuk annesi Şafak Sol, boş zamanlarında yan flüt çalıyor.

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu