URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Haberler

Şafak Sol Altıok’un bir neferi olmaktan bir kez daha onur duydum

Şafak Sol'dan birlik beraberlik çağrısı...

Şafak Sol Altıok bir neferi olmaktan bir kez daha onur duydum Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 8 Kasım’da başlayan mahalle delege seçimleri geride bıraktığımız hafta sonu tamamlandı.

Mavi liste ile girdiği seçimde Karşıyaka Yalı Mahallesi’nden delege seçilen Şafak Sol, omuz omuza mücadele ettiği partili dostlarına çabalarından dolayı teşekkür etti. CHP içinde kadın ve gençlere verilen önceliği hatırlatan Sol, “Kadınlar ve gençler Cumhuriyet Halk Partisi şemsiyesi altında, çağdaş ve özgürce kendilerini ifade etti. Adil ve demokratik bir delege seçimi oldu. Homojen yapıya sahip örgüt çalışması sayesinde çabalar boşa gitmedi.” dedi.

Şafak Sol Altıok bir neferi olmaktan bir kez daha onur duydum

Mavi listenin dinamik yapısını seçim boyunca sürdürdüğünü belirten Sol, “Benim hayatımda ‘mavi’ demek; markanın ifadesidir. Mavi özgürlüktür. Cumhuriyet Halk Partisi demektir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kıvılcımlar saçan mavi gözlerini, mütevaziliği ve beyefendiliği kadar cesaretiyle de gönüllerden silinmeyen merhum Başbakan Bülent Ecevit’in sembolü mavi gömleğini unutmak mümkün mü? Mavi rengin idealizmine ve güven veren manevi gücüne 24 Kasım 2019 günü, içinde bulunduğum Yalı Mahallesi delege seçimlerinde bir kez daha tanıklık ettim. ‘Altıok’un bir neferi olmaktan bir kez daha onur duydum.” şeklinde konuştu.

Yaklaşan Kurultay öncesi tüm partililere birlik ve beraberlik çağrısı yapan Şafak Sol şöyle konuştu; “Bundan sonraki süreçte toplumsal değerleri bir arada tutabilmek adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bölünmeden, kimseyi ötekileştirmeden; farklı seslere her zaman kulak verip ortak aklı ön planda tutacağız. Partimizin yereldeki başarı çıtasını daha da yukarılara taşıyıp İktidar yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz.”

Yereldeki maraton İzmir İl Kongresi ile tamamlanacak. Sonra tüm gözler genel başkanın oylanacağı Kurultay’a çevrilecek.

Şafak Sol kimdir?

Türkiye’de bir ilke imza atarak 1994 yılında kurduğu Epidermis Özel Sağlık Polikliniği ile hem erkek hem de kadınlara hizmet vermeye başladı. Çeyrek asır boyunca yazılı, görsel ve sosyal medyada estetik ve güzelliği her boyutuyla aktaran Sol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir İl Kadın Girişimciler ve İcra Kurulu, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Sağlık Komitesi üyesi kimliğiyle de pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

2010 yılında sektörün dönüşüm sürecinde liderlik yaparak Türkiye’nin ilk güzellik polikliniklerinin açılmasını sağladı. TOBB Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nde girişimci kadınlara mentorluk yaptığı gibi yurt içi ve yurt dışından çok sayıda danışanına hizmet vermeye devam ediyor. İki çocuk annesi Şafak Sol, boş zamanlarında yan flüt çalıyor.

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu