URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Köşe Yazıları

Doğum günün kutlu olsun Atam

Doğum günün kutlu olsun Atam “Her şey unutulur. Fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki, hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” (Mustafa Kemal Atatürk)

Tam 101 yıl önceydi…

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, kendisine inanan bir avuç subay ile Karadeniz’e açılmasıyla başlayıp İzmir Limanı’nda demirleyen düşman donanmasına karşı söylediği ‘Geldikleri gibi giderler’ sözünün gerçekleştiği bir sürecin dönüm noktasıydı…

Doğum günün kutlu olsun Atam

19 Mayıs; çakmak çakmak gözleriyle etrafı süzerek Samsun’a ayak bastığı gündür bugün…

Amasya Tamimi, Erzurum ve Sivas Kongreleri ile istiklal ateşininin yakıldığı, şanlı bayrağımızı nazlı nazlı dalgalandıran başta Atatürk olmak üzere isimsiz kahramanlarımızı yad etme günüdür bugün…

Bugün sıradan bir gün değildir…

Bir söyleşide “19 Mayıs benim doğum günümdür” diyen Ulu önder Atatürk’ün doğum günüdür bugün…

Türk Milletinin ayaklandığı, küllerinden doğduğu; zedelenen, aşağılanan onurunun dirildiği gündür bugün…

Bugün bayramımız…

Atatürk, bu bayramı ve ülkemizin geleceğini her zaman güvendiği ve inandığı, yüz akımız Türk gençliğine emanet etti. Çünkü gençler, yarınların yılmaz savunucuları ve yıkılmaz gücüdür.

Türkiye’de korona virüs salgını nedeniyle her yıl 19 Mayıs’ta kutlanan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl evlerimizde geçecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda olduğu gibi ne yazık ki bu bayramımızı da sokaklarda, meydanlarda kutlayamayacağız.

Olsun…

Ne pandemi ne de düşman… Ne görünen ne de görünmeyen hiçbir güç bizi bu coşkuyu yaşamaktan vazgeçiremeyecektir!

‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracak’ inancıyla yola çıkan Ulu önder Atatürk’ün yaktığı istiklal ve bağımsızlık meşalesinin hangi durumda olursa olsun Kıyamete kadar yanacağını göstermek adına

yüreği Vatan ve Atatürk sevgisiyle dolu, Cumhuriyet’in değerlerine ve bağımsızlığına bağlı İzmirlileri 19 Mayıs Salı günü saat:19.19’da ellerinde Türk Bayraklarıyla evlerinin balkonlarına davet ediyorum…

Gelin bu bayramı da balkonlarda kutlayalım. Hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı söyleyelim.

Gazi Mustafa Kemal’in dünyaya gelişinin 139, Samsun’a çıkışının da 101. yıl dönümünü kutlar, başta Atatürk olmak üzere bize bu kutsal mirası bırakan aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum.

Mekânları cennet, ruhları şad olsun…

“Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde; yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışılmalıdır.” (Mustafa Kemal Atatürk)

Şafak Sol

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu