URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Köşe Yazıları

Cumhuriyet Halk Partisi ve Fatma Köse

Cumhuriyet Halk Partisi ve Fatma Köse

‘Kim demiş bir kadın küçük şeydir; bir kadın belki en büyük şeydir.’

Cumhuriyet Halk Partisi, felsefesi, duruşu ve değerleriyle çocukluğumdan bu yana benimsediğim bir parti olarak beynime kazındı. Ulu önder Atatürk’ün ‘Fazilet” olarak nitelendirdiği Cumhuriyetimizin kurucu partisi olması ve yine Atatürk’ün şaşmaz ilkelerine bağlılığımdan dolayı; çocuk yaşta tercihimi yapmıştım. Oldum olası kendimi refakatçısı olarak hissettim, gönül verdim, neferi olmaktan gurur duydum Cumhuriyet Halk Partisi’nden.

Parti içinde ilçe ve il kadın kolları kongrelerini mart başında tamamlayan Kadın Kolları Genel Başkanlığı, 14’üncü Olağan Kadın Kolları Kurultayı’nı

Cumhuriyet Halk Partisi ve Fatma Köse

11 Temmuz’da yapmaya hazırlanıyor. Kurultayın ‘eşitlik gelecek’ temasıyla yapılacağını söyleyen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin fedakarlıklarla yüklü mücadelesine birden fazla tanıklık ettim. Öncelikle şunu belirtmek isterim; bugün de aktif olarak bulunduğum partimde Olağan Kadın Kolları Kurultayı’nın hayırlı olmasını diliyorum.

Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Fatma Köse’nin kadınların yaşadığı sorunlara gerçekçi ve rasyonel yaklaşması, Türkiye’nin en ücra köşelerinde azimle yaptığı çalışmalar çok ulvi ve kıymetlidir. İl başkanından mahalle temsilcilerine, parti delegesinden çaycısına kadar etrafındaki insanlara gösterdiği nezaketi ve ilgiyi kimse inkar edemez.

Öyle ki, yüreği vatan sevgisiyle dolu Halide Edip Adıvarlar, Nezahat Onbaşılar, Şerife Bacılar, Erzurumlu Kara Fatmalar milli mücadele döneminde nasıl ki yurdunu ve bağımsızlığını savunmuş ise Sayın Fatma Köse’nin de kadınlara ve yurduna sıkı sıkıya sarıldığını gördüm. Türk kadınının sahiplenici yanını dünden bugüne çok iyi temsil etti. Milli mücadele döneminde cepheye silah taşıyan, Mehmetçiğin yaralarını saran Türk kadınlarını hiç unutmadan ülke meselelerinden kadın sorunlarına kadar omuz omuza, insanımıza dokunuşuyla o ruhu bugünlere aktarmış olması gurur verici bir tablodur.

Bulunduğu görev süresi boyunca 81 ilin tamamını sadece 1 yılda 5-6 kez dolaştığına, her sektör ve sosyal çevreden kadınların sorunlarının üzerine titizlikle ilgilendiğine tanıklık ettim. Çalışan, üreten, buna rağmen fiziki ve psikolojik şiddet gören, tacize uğrayan, itilen, ikinci sınıf insan statüsüne koyulan kadınlarımızın sorunlarının yasal takipçisi olduğunu da biliyorum.

Güzel şeyler mutlaka sahibini bulur, niyeti destekler.

‘Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır’ diyerek bundan sonra da güzel ve kalıcı projelere imza atacağına inancım tam. Kendisini tanıdığım için kendimi çok mutlu hissediyorum. Bir kadın, bir anne ve bir iş insanı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nde bu kadar değerli bir Türk kadın siyasetçinin olması onur verici diyorum.

Sayın Köse’nin dünden bugüne Türk kadını misyonuna kılavuz olduğuna ve bu başarıyı daha da ileriye taşıyacağına inancım tam…

İzmir Ticaret Odası
Sağlık Grubu Meslek Komitesi Üyesi

Cumhuriyet Halk Partisi ve Fatma Köse

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu