URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Köşe Yazıları

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Kurultayı

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Kurultayı : Geçtiğimiz aylarda yapılması planlanan ancak koronavirüs nedeni ile ertelenen  Cumhuriyet Halk Partisi 37. Kurultayın ileri bir tarihe erteleme olmaması halinde 25-26 Temmuz tarihlerinde saat: 10:00’da Bilkent Odeon’da gerçekleştirilmesi için tüm hazırlıklarını günler öncesinden tamamladı. Dünden bugüne Ülkemizin zorlu mücadele verdiği şu günler dahil CHP’si Genel Başkanlığı ödevini yılmadan başarıyla yürüten Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun her zaman olduğu gibi 37. Kurultay hazırlıkları için Covid 19 tedbirleri kapsamında gösterdiği özenli ve titiz tutumu gözlerden kaçmıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Kurultayı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gündem maddelerinin görüşüleceği kurultay toplantısının açık havada yapılacak. Türkiye’nin CHP’li başkanları yayınladıkları bildirgelerle Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na 25-26 Temmuzda yapılacak kongreden önce destek verdiklerini hep birlikte açıkladılar.
Yarım asrı geçen iş hayatı tecrübeme Cumhuriyet Halk Partisi 37. Kurultayı dayanarak söylemek isterim ki; Liderliğin birçok tanımı yapılabilir. Cumhuriyet Halk Partisi 37. Kurultayı ile bir parti kurup devleti yönetmeye aday olmak bana göre kolay bir yoldur. Ancak 90 yılın üstünde geçmişi ve doğal zenginlikleri ile birlikte varlığını tüm dünyada sürdüren Cumhuriyetimizin Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu CHP’sinin lideri olmak, halkı korumak, saymak ve gerçek değerlerine sahip çıkmak kolay bir yol değildir. .

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal sorunlara ve ekonomiye çözüm üretme bilinci ile savunma çabasını he daim gıptayla izledim.
Bu ülkeye adalet ya gelecek ya gelecek. ‘Eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli önce biz ödeyeceğiz’ dedi ve 432 kilometrelik adalet yürüyüşünü başlattı. Ülkenin en önemli parti liderinin bu yürüyüşü dinamik ve zinde olarak büyük bir şevkle adalet için yürüdüğü o günlerin unutulması imkansız. İş bununla da kalmıyor.

CHP’yi diğer partilere benzetmeyin ‘demokrasiyi bu ülkeye getiren partiyiz’ diye partinin amacını her zaman açıklamaktadır.
Bu ülkenin insanları en iyi şekilde hizmet edilmeyi hak ediyor. Siyaset dünyasında hiçbir şeyin yıldıramadığı tecrübelerinden ve başarılarının sırlarına dair ipuçları edindiğim CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bakış açısını kutluyor ve azimle yürüdüğü bu yolda başarılar dilerim. Yolu açık olsun.
İZTO Sağlık Meslek Komite Üyesi

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu