URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Haberler

Urla’da “Şafak’ Yeniden Doğacak

Merhaba

Değerli Urlalı hemşerilerim, sevgili gençler

Güzel İzmir’imizin eşsiz değerlerine sahip ilçesi Urla’mızı “Günışığında Belediyecilik” anlayışıyla Urla Belediye Başkanlığı Aday Adayı oldum ve izninizle şirin beldemizi yönetmeye talibim.

Günışığında Belediyecilik hemşerilerini kent yönetiminde her aşamada bilgilendirmeyi, karar alma süreçlerinde izleyici olarak değil, aktif yurttaşlar olarak gören bir anlayışa dayanır.

Belediyenin üstlenmiş olduğu görev ve sorumlulukları faaliyetlerinde mahalli-müşterek ihtiyaçları karşılama temeline dayanır. Bilgilendiren, hesap vermeyi ilke edinen, talepleri dikkate alıp yönetim sürecine dahil eden ve yurttaşları iş birliğini teşvik eden bir yaklaşımdır.

Cumhuriyet Halk Partimizin sosyal belediyecilik anlayışının gereği: kamuculuk bakışla sosyal adalet, eşitlik temelinde adil ve erişilebilir hizmet sunumu vazgeçilmez belediyecilik ilkelerimizdir.

Aday gösterilip seçildiğimde Urla’mızda bu ilkeleri hayata geçirmek için yola çıkıyorum.

Urla’mız için gençleri, kadınları, engelli yurttaşlarımızı ve tüm dezavantajları grupları yerel yönetim anlayışımızdaki kapsayıcı politikalarla tüm süreçlere dahil eden hizmetlerden eşit biçimde yararlandıran yurttaş odaklı belediyecilik anlayışını hâkim kılacağız.

Urla’yı kaynaklarını hemşerilerimizin refahı için yeniden gözden geçiren ve hemşerilerimizin refahı için harekete geçiren, günışığında yönetim anlayışıyla kenti tanıştırmak, değişim anlayışından güç alarak yola çıkıyoruz. Bu yolu sizlerle birlikte inşa edeceğiz.

URLA’DA “ŞAFAK” YENİDEN DOĞACAK

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu