URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Köşe Yazıları

Toplumsal ihtiyaca çözüm bulma çabasıdır

Çağdaş yaşamda insanoğlunun gereksinimleri ile ilgili topluma ait ‘toplumsal kalıcı çözüm’ bulma çabasıdır.
Hayatın kısalığı işimizi nitel ve nicel yapma gayreti gerektirir.
‘’Bir mal için ne kadar çok emek gerekiyor ise o malın genel olarak değişim değeri büyür, artar.’’ Tıpkı yarın yağacak yağmurun saptanmış barometre ibresi ile o bölgede yılın belli mevsiminde ortalamanın kaç milimetre altına düştüğü ile orantılı olması gibi. Toplumun yapı taşlarını oluşturan gurupların iş dünyasında, sosyal alanlarda, politikada ‘sağlıklı temsil edilememesi tek düzelik ve sığlık getirir.’ Tarihler bu felsefeyle yazılmış ve bu felsefeyle bilim dalları, toplumlar gelişmiştir.
Her insan hayatının mimarıdır. Şahsım hayatımın mimarı olarak yukarıda bahsettiğim felsefeyle işimin en iyisini yapmak, insanlığa etkin hizmet etmek ve ülkeme faydalı bir iş kadını olmak için olmak adına 25 yıl önce yola çıktım
Alanımda birçok aileye istihdam sağladım. Yaptığım çalışmalarım  ve yatırımlarımla rol model oldum. Ayrıca yaşadığın şehrin gelişmesi adına İzmir’den ayrılmadım. Çalışma kalitemle yerel değil ulusal ve uluslararası hareket ettim. İnsanla olan işime hep saygı duydum.
Nereye gittiğimizi, gelecekte insanlar için neler kazanmak istediğimizi saptamak ve çözmek önemli bir görev olmuştur. Değişen toplum hayatının gereksinimlerinden yola çıkarak akılla ve mantıkla yapılamayacak hiçbir şey yoktur.
Bugün 24 Ağustos benim doğum günüm. Şöyle bir geriye baktım ve zamanın nerelerde geçtiğini gözden geçirdim. Bu nedenle 2008 ve 2010 yılında sağlık, estetik ve güzellik sektörünün yeniden yapılanma sürecinde alınan olumsuz kararlardan sonra sektörden bağımsız, şahsi olarak verdiğim mücadelede Sağlık Bakanlığına ve ilgili bakanlıklara elden verdiğim ve kendi yazdığım yazılardan birini aktarmak istedim. Geriye baktığımda çok zor süreçlerden geçtiğimi hatırladım.  Ben mutluyum ve başardım. Elimizi taşın altına koymadan hiçbir şey olmuyor.

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu