URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Haberler

Şafak Sol’un hedefi: Urla’ya, Günışığında Belediyecilik, anlayışını getirmek

İzmir’in tanınmış iş kadınlarından Şafak Sol, Urla Belediye Başkanlığı’na talip oldu. CHP Urla ilçe başkanlığına adaylık dosyasını teslim eden ve ardından saha çalışmalarına başlayan Şafak Sol, “Güzel İzmir’imizin eşsiz değerlerine sahip ilçesi Urla’mızı “Günışığında Belediyecilik” anlayışıyla yönetmek için belediye başkanlığına aday adayı oldum” dedi

Turizm başta olmak üzere sürdürülebilir kalkınma ve çevre odaklı yerel politikalara öncelik vereceğini ifade eden Sol, Neden Gün ışığında belediyecilik anlayışını benimseyeceğini şu sözler ile anlattı:
“Günışığında Belediyecilik hemşerilerini kent yönetiminde her aşamada bilgilendirmeyi, karar alma süreçlerinde birer izleyici olarak değil, aktif yurttaşlar olarak gören bir anlayışa dayanır. Belediyenin üstlenmiş olduğu görev ve sorumluluklara dayanan faaliyetlerini mahalli-müşterek ihtiyaçları karşılama temelinde, hemşerilerini bilgilendiren, onlara hesap vermeyi ilke edinen bu belediyecilik anlayışında taleplerini dikkate alıp, onları yönetim sürecine dahil eden ve iş birliğini teşvik eden bir yaklaşımdır.

Çevre dostu politikalara önem vereceğim

 

Partimizin sosyal belediyecilik anlayışının gereği olarak kamucu bir bakışla sosyal adalet ve eşitlik temelinde adil ve erişilebilir hizmet sunumu vazgeçilmez belediyecilik ilkelerimizdir. Aday gösterilip, seçildiğimde Urla’mızda bu ilkeleri hayata geçirmek için yola çıkıyorum.
İlçemiz doğal, kültürel zenginlikleriyle İzmir’de hepimiz için eşsiz fırsatlar sunmaktadır.  Turizm başta olmak üzere, yerel ekonomik kaynaklarımızı ve fırsatları halkımızın tümüne sürdürülebilir kalkınma ve çevre koruma odaklı yerel politikalarla hayata geçirme kararlılığındayım. Bu anlamda yönetim anlayışımızda çevre dostu politikalara öncelik vereceğim.

Hedefimiz dünya markası: Urla

 

Farklı alanlarda edindiğim deneyim Urla’mızın eşsiz kaynaklarını harekete geçirerek, doğasının sunduğu fırsatlardan da yararlanarak, antik değerlerini koruyarak, kentimizi tanıtmak, tarımda zengin olanaklarıyla sürdürülebilir istihdam imkanlarının yaratılmasını araştırarak, Urla’yı bir dünya markası haline getirecek projeleri hemşerilerimizle birlikte gerçekleştirme azmindeyim. Doğal ve kültürel bakımdan eşsiz zenginliklerine sahip ilçemizin sorunlarına planlı biçimde tarım, turizm, sağlık, kooperatifçilik alanlarında teknik ve bilimsel yöntemlerle çözüm üreteceğiz.

Kalkınma yerelden başlar!

 

‘Yerelde kalkınma, yereli kalkındırma’ için Urla’mızın fırsatlarından her alanda yararlanarak, kalkınmayı halkçı bir anlayışla topluma sunma, yerel yönetim anlayışımızın merkezine oturmaktadır. Bu anlayış yerelde ekonomik kalkınmadan istihdam yaratmaya, kültür ve sanatla yaşamaktan, yerelde sağlık hizmetlerine erişimi belediye desteğiyle güçlendirmeye, temel altyapı hizmetlerini sağlamlaştırmaya kadar uzanacaktır.
Urla’mız için gençleri, kadınları, engelli yurttaşlarımızı ve tüm dezavantajları grupları yerel yönetim anlayışımızdaki kapsayıcı politikalarla tüm yönetim süreçlerine hem dahil eden hem de hizmetlerden eşit biçimde yararlandıran yurttaş odaklı bir belediyecilik anlayışını hâkim kılacağız. Urla’yı kaynaklarını yeniden keşfeden, bu kaynakları hemşerilerimizin refahı için harekete geçiren, günışığında yönetim anlayışıyla kenti tanıştırmak için partimiz CHP’deki değişim anlayışından güç alarak yola çıkıyoruz. Bu yolu sizlerle birlikte inşa edeceğiz.”

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu