URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Köşe Yazıları

Şafak Sol’da Bakan Koca’ya tam destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. Bakan Koca, Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı’nın (TESA) kurucu başkanıydı. Sektörde başarılarıyla adından söz ettiren Koca’nın Sağlık Bakanlığı’na getirilmesi, camiada heyecan yarattı.

İzmir’de 30 yıldır sağlık ve güzellik sektöründe hizmet veren Şafak Sol Bakan Koca’ya başarılar dilerken, kendisinin çözüm bekleyen birçok projeye imza atacağına inandığını söyledi. Sol, “Son yıllarda sağlık alanında önemli reformlar yapıldı. Bu gelişmeler, sağlık çalışanlarının olduğu kadar hastaların da yararına sonuçlar doğurdu. Bununla birlikte özel sağlık sektöründe önemli adımlar atıldı. Kamu ve özel sektör arasındaki rekabet kalitenin artmasına neden oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hem devlette işleyen sistemi, hem de özel sektörü iyi bilmesi hepimiz için büyük avantaj. Bu bağlamda Bakan Fahrettin Koca’nın bu görevi çok iyi yöneteceğine inanıyorum” dedi. Yeni sistem ile Türkiye’de yeni bir dönemin kapılarının açıldığını söyleyen Sol, bu sayede mevcut sorunların hızlı bir şekilde çözüme kavuşacağına inandığını dile getirdi.

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu