Köşe Yazıları

Şafak Sol’da Bakan Koca’ya tam destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. Bakan Koca, Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı’nın (TESA) kurucu başkanıydı. Sektörde başarılarıyla adından söz ettiren Koca’nın Sağlık Bakanlığı’na getirilmesi, camiada heyecan yarattı.

İzmir’de 30 yıldır sağlık ve güzellik sektöründe hizmet veren Şafak Sol Bakan Koca’ya başarılar dilerken, kendisinin çözüm bekleyen birçok projeye imza atacağına inandığını söyledi. Sol, “Son yıllarda sağlık alanında önemli reformlar yapıldı. Bu gelişmeler, sağlık çalışanlarının olduğu kadar hastaların da yararına sonuçlar doğurdu. Bununla birlikte özel sağlık sektöründe önemli adımlar atıldı. Kamu ve özel sektör arasındaki rekabet kalitenin artmasına neden oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hem devlette işleyen sistemi, hem de özel sektörü iyi bilmesi hepimiz için büyük avantaj. Bu bağlamda Bakan Fahrettin Koca’nın bu görevi çok iyi yöneteceğine inanıyorum” dedi. Yeni sistem ile Türkiye’de yeni bir dönemin kapılarının açıldığını söyleyen Sol, bu sayede mevcut sorunların hızlı bir şekilde çözüme kavuşacağına inandığını dile getirdi.

Şafak SOL

İzmir Karşıyaka’dan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kurultay delegesi ve iş insanı Şafak Sol, 24 Ağustos 1965’te Ağrı’da doğdu. Halen Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürdüğü Epidermis Özel Sağlık Hizmetleri Limited Şirketi’ni 1994 yılında hayata geçirdi. Türkiye’de geleneksel algıları yıkarak sektörde kadın erkek ayrımını ortadan kaldırdı; cinsiyetçilikten bağımsız olarak ilk güzellik merkezini kurdu. Biyografim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu