Haberler

Şafak SOL yazdı: Cumhuriyet Halk Partisi 37. Kurultayı

Geçtiğimiz aylarda yapılması planlanan ancak koronavirüs nedeni ile ertelenen  Cumhuriyet Halk Partisi 37. Kurultayın ileri bir tarihe erteleme olmaması halinde 25-26 Temmuz tarihlerinde saat: 10:00’da Bilkent Odeon’da gerçekleştirilmesi için tüm hazırlıklarını günler öncesinden tamamladı. Dünden bugüne Ülkemizin zorlu mücadele verdiği şu günler dahil CHP’si Genel Başkanlığı ödevini yılmadan başarıyla yürüten Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun her zaman olduğu gibi 37. Kurultay hazırlıkları için Covid 19 tedbirleri kapsamında gösterdiği özenli ve titiz tutumu gözlerden kaçmıyor.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gündem maddelerinin görüşüleceği kurultay toplantısının açık havada yapılacak. Türkiye’nin CHP’li başkanları yayınladıkları bildirgelerle Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na 25-26 Temmuzda yapılacak kongreden önce destek verdiklerini hep birlikte açıkladılar.
Yarım asrı geçen iş hayatı tecrübeme dayanarak söylemek isterim ki; Liderliğin birçok tanımı yapılabilir.
Bir parti kurup devleti yönetmeye aday olmak bana göre kolay bir yoldur. Ancak 90 yılın üstünde geçmişi ve doğal zenginlikleri ile birlikte varlığını tüm dünyada sürdüren Cumhuriyetimizin Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu CHP’sinin lideri olmak, halkı korumak, saymak ve gerçek değerlerine sahip çıkmak kolay bir yol değildir. . Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal sorunlara ve ekonomiye çözüm üretme bilinci ile savunma çabasını he daim gıptayla izledim.
Bu ülkeye adalet ya gelecek ya gelecek. ‘Eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli önce biz ödeyeceğiz’ dedi ve 432 kilometrelik adalet yürüyüşünü başlattı. Ülkenin en önemli parti liderinin bu yürüyüşü dinamik ve zinde olarak büyük bir şevkle adalet için yürüdüğü o günlerin unutulması imkansız. İş bununla da kalmıyor. CHP’yi diğer partilere benzetmeyin ‘demokrasiyi bu ülkeye getiren partiyiz’ diye partinin amacını her zaman açıklamaktadır.
Bu ülkenin insanları en iyi şekilde hizmet edilmeyi hak ediyor. Siyaset dünyasında hiçbir şeyin yıldıramadığı tecrübelerinden ve başarılarının sırlarına dair ipuçları edindiğim CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bakış açısını kutluyor ve azimle yürüdüğü bu yolda başarılar dilerim. Yolu açık olsun.
İZTO Sağlık Meslek Komite Üyesi

Şafak SOL

Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürdüğü Epidermis Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Sanayi LTD.ŞTİ 1994 yılında kurdu. Türkiye’nin popüler kültüründe geleneksel algıyı yıkan cinsiyet eşitliğini destekleyen kurduğu güzellik merkezlerini 2009 – 2010 yılında polikliniğe dönüştürdü. Sol’ SHAFAK JEWELLERY isimli yeni bir marka yarattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu