URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Haberler

Şafak Sol 10 Kasım mesajı!

İzmirli iş kadını Şafak Sol, 10 Kasım dolayısıyla mesaj yayımladıKaynak: Şafak Sol'den 10 Kasım mesajı!

Şafak Sol 10 Kasım mesajı Şafak Sol, “Atatürk’ün matematiğe olan becerisi, ‘Hayat matematiktir’ söyleminin kanıtı niteliğinde bence. ‘Lider olayım’ dürtüleriyle yola çıkmadığı su götürmez bir gerçek ancak en karmaşık denklemleri bile ustalıkla çözebilmesi ile başlayan kıvrak zekâsı Ulu Önderimizi üstün bir lider yapmıştır.

Şafak Sol 10 Kasım mesajı!

O’nun bu özelliğini çocuk yaşta fark eden biri olarak diyorum ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün nadide kimliğinin yüzyıllarca saygıyla anılıp silinemeyeceği kanaatini ömrüm boyunca taşıyacağım.” dedi.

Atatürk’ün kendisi için rol model olduğunu söyleyen Şafak Sol, “Hızlı hareket edebilme, yüksek ahlâkî değer ve niteliklere dayanan bir idare şeklini benimsemesi benim için rol model olmuştur. Her kim bir ülkeyi yöneten lider olarak ‘Tarihe adımı altın harflerle yazdıracağım’ diyorsa O’nun izinden gitmesi gerekiyor.

Ben hayatım boyunca O’nun gibi bir lider tanımadım. Liderler bu rol modeli gözden kaçırmış olmaz. Hangi parti, hangi ideoloji olursa olsun, Cumhuriyetin yüksek ahlâkî değerlere dayanan yönetişim şekli ile aynı hitabet bayrağını devralan liderlerin en önemli vazifesi olmalıdır.” diye konuştu.

Şafak Sol kimdir?

 

Türkiye’de bir ilke imza atarak 1994 yılında kurduğu Epidermis Özel Sağlık Polikliniği ile hem erkek hem de kadınlara hizmet vermeye başladı. Çeyrek asır boyunca yazılı, görsel ve sosyal medyada estetik ve güzelliği her boyutuyla aktaran Sol,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir İl Kadın Girişimciler ve İcra Kurulu, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Sağlık Komitesi üyesi kimliğiyle de pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

2010 yılında sektörün dönüşüm sürecinde liderlik yaparak Türkiye’nin ilk güzellik polikliniklerinin açılmasını sağladı. TOBB Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nde girişimci kadınlara mentorluk yaptığı gibi yurt içi ve yurt dışından çok sayıda danışanına hizmet vermeye devam ediyor. İki çocuk annesi Şafak Sol, boş zamanlarında yan flüt çalıyor.

Şafak Sol 10 Kasım mesajı!

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu