Haberler

Şafak Sol 10 Kasım mesajı!

İzmirli iş kadını Şafak Sol, 10 Kasım dolayısıyla mesaj yayımladıKaynak: Şafak Sol'den 10 Kasım mesajı!

Şafak Sol 10 Kasım mesajı Şafak Sol, “Atatürk’ün matematiğe olan becerisi, ‘Hayat matematiktir’ söyleminin kanıtı niteliğinde bence. ‘Lider olayım’ dürtüleriyle yola çıkmadığı su götürmez bir gerçek ancak en karmaşık denklemleri bile ustalıkla çözebilmesi ile başlayan kıvrak zekâsı Ulu Önderimizi üstün bir lider yapmıştır.

Şafak Sol 10 Kasım mesajı!

O’nun bu özelliğini çocuk yaşta fark eden biri olarak diyorum ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün nadide kimliğinin yüzyıllarca saygıyla anılıp silinemeyeceği kanaatini ömrüm boyunca taşıyacağım.” dedi.

Atatürk’ün kendisi için rol model olduğunu söyleyen Şafak Sol, “Hızlı hareket edebilme, yüksek ahlâkî değer ve niteliklere dayanan bir idare şeklini benimsemesi benim için rol model olmuştur. Her kim bir ülkeyi yöneten lider olarak ‘Tarihe adımı altın harflerle yazdıracağım’ diyorsa O’nun izinden gitmesi gerekiyor.

Ben hayatım boyunca O’nun gibi bir lider tanımadım. Liderler bu rol modeli gözden kaçırmış olmaz. Hangi parti, hangi ideoloji olursa olsun, Cumhuriyetin yüksek ahlâkî değerlere dayanan yönetişim şekli ile aynı hitabet bayrağını devralan liderlerin en önemli vazifesi olmalıdır.” diye konuştu.

Şafak Sol kimdir?

 

Türkiye’de bir ilke imza atarak 1994 yılında kurduğu Epidermis Özel Sağlık Polikliniği ile hem erkek hem de kadınlara hizmet vermeye başladı. Çeyrek asır boyunca yazılı, görsel ve sosyal medyada estetik ve güzelliği her boyutuyla aktaran Sol,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir İl Kadın Girişimciler ve İcra Kurulu, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Sağlık Komitesi üyesi kimliğiyle de pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

2010 yılında sektörün dönüşüm sürecinde liderlik yaparak Türkiye’nin ilk güzellik polikliniklerinin açılmasını sağladı. TOBB Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nde girişimci kadınlara mentorluk yaptığı gibi yurt içi ve yurt dışından çok sayıda danışanına hizmet vermeye devam ediyor. İki çocuk annesi Şafak Sol, boş zamanlarında yan flüt çalıyor.

Şafak Sol 10 Kasım mesajı!

Şafak SOL

Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürdüğü Epidermis Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Sanayi LTD.ŞTİ 1994 yılında kurdu. Türkiye’nin popüler kültüründe geleneksel algıyı yıkan cinsiyet eşitliğini destekleyen kurduğu güzellik merkezlerini 2009 – 2010 yılında polikliniğe dönüştürdü. Sol’ SHAFAK JEWELLERY isimli yeni bir marka yarattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu