URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

İş

İş kadını Şafak Sol, ‘Kıvılcımı İzmir’den yakalım!’

İş kadını Şafak Sol, “İzmir’in bu konuda öncü bir kent olacağına inanıyorum” dedi.

iş kadını Şafak Sol Bilişim ve uzay teknolojilerinin geleceğe yön verdiği günümüzde küreselleşmeye paralel olarak bölgesel kalkınmanın da önemi her geçen gün artıyor.

Gelinen noktada yöresel avantajları büyük ölçekte ülkenin yararına çevirmek akılcı hale geldi. İ

İş kadını Şafak Sol, ‘Kıvılcımı İzmir’den yakalım!’

Teknoloji olmadan bir gelecek tasarlamanın mümkün olmadığının altını çizen Sol, bu konunun takibini üstlenecek tüm kurum ve kuruluşlara çağrı yaptı.

Sol, “İzmir, bilim insanları ve sanatçıların gönül rahatlığı ile yaşayıp üretebileceği bir kent. ‘Bu ülkeden bana fayda gelmez, bu koşullarda harcanırım’ algısı artık değişmeli.

Son 40 yılın en büyük eğitim sorunlarından beyin göçünü tersine çevirmek mümkün.

Tüm imkansızlıklara rağmen zor şartlarda eğitim verdiğimiz değerli beyinleri yurt dışına kaçırmak yerine o gençleri kazanmanın yolu İzmir’i bir teknoloji ve eğitim merkezi yapmaktan geçiyor.

Gelin bu kıvılcımı İzmir’den yakalım.

Bunu başarırsak dünya çapında marka bir kent ve tersine beyin göçünün merkezi bir İzmir yaratabiliriz.” diye konuştu.

Şafak Sol kimdir?

Türkiye’de bir ilke imza atarak 1994 yılında kurduğu Epidermis Özel Sağlık Polikliniği ile hem erkek hem de kadınlara hizmet vermeye başladı.

Çeyrek asır boyunca yazılı, görsel ve sosyal medyada estetik ve güzelliği her boyutuyla aktaran Sol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir İl Kadın Girişimciler ve İcra Kurulu, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Sağlık Komitesi üyesi kimliğiyle de pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

2010 yılında sektörün dönüşüm sürecinde liderlik yaparak Türkiye’nin ilk güzellik polikliniklerinin açılmasını sağladı.

TOBB Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nde girişimci kadınlara mentorluk yaptığı gibi yurt içi ve yurt dışından çok sayıda danışanına hizmet vermeye devam ediyor.

İki çocuk annesi Şafak Sol, boş zamanlarında yan flüt çalıyor.

Kaynak: İş kadını Şafak Sol, ‘Kıvılcımı İzmir’den yakalım!’

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu