İş

İş kadını Şafak Sol, ‘Kıvılcımı İzmir’den yakalım!’

İş kadını Şafak Sol, “İzmir’in bu konuda öncü bir kent olacağına inanıyorum” dedi.

iş kadını Şafak Sol Bilişim ve uzay teknolojilerinin geleceğe yön verdiği günümüzde küreselleşmeye paralel olarak bölgesel kalkınmanın da önemi her geçen gün artıyor.

Gelinen noktada yöresel avantajları büyük ölçekte ülkenin yararına çevirmek akılcı hale geldi. İ

İş kadını Şafak Sol, ‘Kıvılcımı İzmir’den yakalım!’

Teknoloji olmadan bir gelecek tasarlamanın mümkün olmadığının altını çizen Sol, bu konunun takibini üstlenecek tüm kurum ve kuruluşlara çağrı yaptı.

Sol, “İzmir, bilim insanları ve sanatçıların gönül rahatlığı ile yaşayıp üretebileceği bir kent. ‘Bu ülkeden bana fayda gelmez, bu koşullarda harcanırım’ algısı artık değişmeli.

Son 40 yılın en büyük eğitim sorunlarından beyin göçünü tersine çevirmek mümkün.

Tüm imkansızlıklara rağmen zor şartlarda eğitim verdiğimiz değerli beyinleri yurt dışına kaçırmak yerine o gençleri kazanmanın yolu İzmir’i bir teknoloji ve eğitim merkezi yapmaktan geçiyor.

Gelin bu kıvılcımı İzmir’den yakalım.

Bunu başarırsak dünya çapında marka bir kent ve tersine beyin göçünün merkezi bir İzmir yaratabiliriz.” diye konuştu.

Şafak Sol kimdir?

Türkiye’de bir ilke imza atarak 1994 yılında kurduğu Epidermis Özel Sağlık Polikliniği ile hem erkek hem de kadınlara hizmet vermeye başladı.

Çeyrek asır boyunca yazılı, görsel ve sosyal medyada estetik ve güzelliği her boyutuyla aktaran Sol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir İl Kadın Girişimciler ve İcra Kurulu, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Sağlık Komitesi üyesi kimliğiyle de pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

2010 yılında sektörün dönüşüm sürecinde liderlik yaparak Türkiye’nin ilk güzellik polikliniklerinin açılmasını sağladı.

TOBB Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nde girişimci kadınlara mentorluk yaptığı gibi yurt içi ve yurt dışından çok sayıda danışanına hizmet vermeye devam ediyor.

İki çocuk annesi Şafak Sol, boş zamanlarında yan flüt çalıyor.

Kaynak: İş kadını Şafak Sol, ‘Kıvılcımı İzmir’den yakalım!’

Şafak SOL

İzmir Karşıyaka’dan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kurultay delegesi ve iş insanı Şafak Sol, 24 Ağustos 1965’te Ağrı’da doğdu. Halen Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürdüğü Epidermis Özel Sağlık Hizmetleri Limited Şirketi’ni 1994 yılında hayata geçirdi. Türkiye’de geleneksel algıları yıkarak sektörde kadın erkek ayrımını ortadan kaldırdı; cinsiyetçilikten bağımsız olarak ilk güzellik merkezini kurdu. Biyografim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu