Haberler

İş insanı Şafak Sol’a Önemli Görev

İzmirli iş insanı Şafak Sol, CHP Genel Merkezi tarafından Kadın Kooperatifleri İzmir temsilcisi olarak görevlendirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu baş danışmanı Fatma Köse’nin sorumluluk alanlarından olan Kadın Kooperatifleri İl sorumlusu olarak görevlendirilmiş olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirirken, Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğunu söyledi.

Pandemi döneminde kadın kooperatiflerinin de zor durumda kaldığına dikkat çeken Sol” Her yıl on binlerce kadına ulaşarak sosyal ve ekonomik olarak güçlenmelerini sağlayan kadın kooperatifleri de Koronavirüs salgınının meydana getirdiği krizden büyük oranda etkilendi. İşlerini durdurmak veya yavaşlatmak zorunda kalan kadın kooperatiflerini desteklemek için el birliği ile çalışmamız gerekir. Kadının Ekonomik ve Sosyal Hayatta Güçlenmesi İçin Kentte ve Kırsalda Kooperatifleşme ve Yerel Yönetim-Kooperatif İlişkisini geliştirmemiz gerekir. Bunun için el birliğiyle çalışacağız” dedi.

Şafak SOL

Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürdüğü Epidermis Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Sanayi LTD.ŞTİ 1994 yılında kurdu. Türkiye’nin popüler kültüründe geleneksel algıyı yıkan cinsiyet eşitliğini destekleyen kurduğu güzellik merkezlerini 2009 – 2010 yılında polikliniğe dönüştürdü. Sol’ SHAFAK JEWELLERY isimli yeni bir marka yarattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu