URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Haberlerİş

İş İnsanı Şafak Sol

Kadın Kooperatiflerinin iş birliği artıyor.

İş İnsanı Şafak Sol, Kooperatifler memleketlerin kalkanıdır.”

İzmirli iş insanı Şafak Sol’ İş dünyası ve kadın dayanışmasına bağlı olarak kooperatifçiliğin yaygınlaştırılmasının ve sürdürülebilir olmasının gelişim göstereceğinden bahsetti.

Teknolojik yapı ile kooperariflerde gelir artacak. Yöresel ürünler global pazarda yer bulacak. Anadolu kadını ve batı kadını iş birliği arttırılacak.

Kadın Kooperatiflerinin CHP Genel Merkezi tarafından yeniden canlandırılma gayretlerinden sonuç alınmaya başlandığının altını önemle çizdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’de öncülüğünü yaptığı Kadın Kooperatiflerinin sorunları ile ilgili çabası ülke genelinde sahada gelişme gösterdi.

Pandemi döneminde kadın kooperatiflerinin de zor durumda kaldığına dikkat çeken Sol;
”Her yıl on binlerce kadına ulaşarak sosyal ve ekonomik olarak güçlenmelerini sağlayan kadın kooperatifleri koronavirüs salgınının meydana getirdiği krizden büyük oranda etkilendi.

İşlerini durdurmak veya yavaşlatmak zorunda kalan kadınları desteklemek için ulusal düzeyde işlevsel projelerle kadın kooperatifleri birbirleri ile hızlı, kolay ve güvenlik içinde iletişime geçebilecekler.

Fikir alışverişinde bulunacak ve böylece birbirlerinin gelişiminde katkıda bulunacaklardır. Kadının ekonomik ve sosyal yaşamda güçlenmesi için il, ilçe ve köylerdeki kadınların buluşacağı iletişim kanallarının oluşturulması ile ürerim, pazarlama ve satış süreçlerinin akıcılığını maksimumda tutacak.

İzmirli İş İnsanı Şafak Sol: El birliğiyle ulusal ve yerel çalışmaların hızlandırılması planlamasının önü kapatılamaz  .” Dedi.

“Kadın Kooperatiflerin temelinde yaşanan sorunların sık sık meclise taşınması kadının varlığının arttırılması şart. Tarımsal ve diğer alanlarda kooperatifçiliğin sorunlarının giderek çözüleceğine inanıyorum.” dedi

“Bunun için her ilin milletvekillerinin yapabilecekleri illaki olacaktır. Bu mücadelede herkesin el birliği ile destek vermesini bekleyen onlarca kadın onlarca kooperatif var.”  Diye sözlerine ekledi.

İzmirli iş insanı Şafak Sol’ Siyasi partilerin içinde kadın kooperatifleri mücadelesini  başlatan tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’ oldu. Cumhuriyet Halk Partimizin lideri Sayın. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kadın Kooperatiflerini yeniden canlandırmak için  öncülük yaptığı görülmekte ve takdir edilmektedir. Beni bu projeyi yapmaya iten de  tam olarak bu durumdur. Sayın. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklerinin CHP çatısı altında, kurumsal yapılanmanın gerçekleşmesi için ulusal düzeyde dijital ortama aktarılmasının ve bizden sonraki nesillere kalacak şekli ile yapılandırılması gerekiyordu ve bunun için de gerekli olan şey bir sistemdi. Bu sistem için somut işlevli tam adımlar attım ve bir vatandaş olarak konu özünde desteklerime devam edeceğim.

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu