URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Köşe Yazıları

İKTİDAR ATEŞİ YAKILDI

CHP, “Milletin sesi” sloganıyla seçim çalışmalarını başlattığı miting programının ilk durağı Mersin oldu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz haftalarda erken seçim çağrısında bulunmak amacıyla miting yapma kararı aldığını biliyorsunuz. Bu mitinglerin ilk ayağı için Mersin seçildi. “Milletin sesi” konulu ilk mitinge vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Önce farklı meslek gruplarından vatandaşların sahneye çıkıp dertlerini anlattığı miting yıllarca hafızalardan silinmeyecek.

Normalde bütün mitinglerde kalabalığın sesinden pek bir şey duyulmazdı. Burada ise kürsüye dikkat kesilen bir kesim vardı. İktidara karşı bir tavır, muhalefete de bir dikkat vardı
Mersindeki o muhteşem kalabalığı gördünüz değil mi?
O sesleri duyduğunuz mu?
İşte budur?
Gelen sesler CHP’nin iktidara yürüyüşünün ayak sesleridir?
CHP’nin iktidara yürüyüşü için meşale yakılmıştır.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu”Milletin Sesi Olmuş. Milletin dertlerini Mersin’de haykırmıştır”
Mitinge katılanların ve meydanının çevresindeki esnafın gündemin de tüm Türkiye’de olduğu gibi ekonomik kriz vardı. Emekliler maaşları ile geçinememekten dert yanıyor. CHP yönetimindeyse mitinge katılım nedeniyle yüzler gülüyor.
Mitinge katılanlar arasında özellikle kırsal bölgelerden gelen çiftçiler, ilk kez oy kullanacak genç seçmenler ve kadınların yoğunlukta olduğu gözlendi.
Sık sık “Hak, hukuk, adalet” sloganlarının atıldığı mitingin ana gündemini ekonomi oluşturdu. Mitinge katılan neredeyse herkes, ekonomik gelişmeler ve artan döviz kurları alım gücünün düşmesinden şikâyetçi oldu. Kılıçdaroğlu’ndan önce iki çiftçi, iki atanamayan üniversite mezunu ve bir esnaf sahneye çıkarak konuşma yaptı
Mersin mitingi başarılı olduysa bunda birçok ismin katkısı büyük. Eşini hiçbir zaman yalnız bırakmayan
Selvi Kılıçdaroğlu’ her zaman olduğu gibi tüm zarif ve içtenliği ile halkı nasıl güzel selamlıyordu.

Hele Kılıçdaroğlu’nun klas bir hareketi vardı. Konuşurken çevik bir hareketle ceketini çıkarırken olağanüstü dinamik bir lider imajı çizdi.
Veli Ağababa, Fatma Köse, Özgür Özel, Engin Koç’un her zaman olduğu gibi vatan için canhıraş mücadele etmelerine tanıklık ederken gözyaşlarımı tutamadım. Ağladım.
Bu iktidar ateşi Mersin’de kalmamalı, tüm Türkiye’ye yayılmalıdır. Mitinglerin devamı mutlaka gelmeli.
Mitinge katılanlar CHP liderinin vaatlerini tatminkâr buldu ve bir an önce erken seçim istedi.
CHP, halkın sesi olmaya devam etmeli.
Emeklinin derdiyle dertlenmeli, zamlardan beli bükülen halkın dimdik ayağa kalkmasını sağlamalı.
Umutsuz olan halka umut olmalı. Ağlayan anaları, babaların dertleriyle dertlenmeli
Amaç hâsıl oldu, seçimden kaçacak yer kalmamıştır.
Mersin Mitingi İktidara güçlü bir mesaj verdi, yönetenler seçime gitmekten başka bir çarelerinin olmadığını gördüler.

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu