URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Haberler

CHP’li Şafak Sol, Urla’dan aday adayı oldu

CHP’li Şafak Sol, Urla Belediye Başkan Aday adaylığı başvurusunu yaptı. Sol, Urla’yı bir dünya markası haline getirmeyi hedeflediğini belirtti.

CHP’li Şafak Sol, URLA Belediye Başkan Aday adaylığı başvurusunu yaptı. Sol, Urla’yı bir dünya markası haline getirmeyi hedeflediğini belirtti.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 31 Mart 2024 yerel seçimleri heyecanı yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde aday adaylığı sürecini 5 Aralık tarihine kadar uzatma kararı alan CHP’de aday adayları dosyalarını teslim etmeye devam ediyor.
Bu kapsamda birçok siyasi isim dosyalarını alarak aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirirken, Urla’da başarılı iş insanı ŞAFAK SOL aday adaylık dosyasını CHP Urla İlçe Başkanlığı’na teslim etti.
Aday adaylığı dosyasının teslimi sonrasında konuşan iş insanı ‘Geçtiğimiz mayıs ayı genel seçiminde İzmirli vatandaşlarımıza her zaman olduğu gibi hizmet etmek için milletvekili aday adayı olmuştum. Adaylık sürecinin ardından da ihtiyaçlara cevap vermek için hız kesmeden partimizin iktidarı için çalıştım. Şimdi de Urla’da partimizi yerelde iktidar yapmak için belediye başkan aday adayı oldum. Urla’nın eşsiz doğası, denizi, tarımda zengin olanaklarıyla bir dünya markası yaratmak için güçlü fikirlere sahibim, sürdürülebilir projeler üretebileceğime inancım tam” diye konuştu.

ŞAFAK SOL KİMDİR?

30 yıl önce, halkın sağlık alanında talep ve ihtiyaçlarını gözlemleyerek Türkiye’nin ilk Medikal Dermatoloji Merkezi’ni kurdu. Girişimci, iş kadını, eğitimci, köşe yazarı Sol, tespit, görüş ve eşsiz mücadelesiyle, özel muayenehanelerin ve güzellik merkezlerinin Ayakta Tedavi Teşhis Hizmetleri kapsamında poliklinik olarak yapılandırılmasına, hastanelerde güzellik polikliniği birimlerinin kurulmasına yön verdi.  Polikliniklerde çalışan hekim sayılarını arttırdı. Emekli sağlık çalışanlarına iş imkanları sağladı.

Ömrünü adadığı ‘Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı’ konularıyla ilgili yönetmeliklerin resmi gazetede yayınlanmalarını sağladı. İzmir Ticaret Odası Sağlık Komitesi üyeliği ve Ticaret Odası Sağlık Komitesi Başkan Yardımcılığı, TOBB Sektörler Arası İş Birliği Komite Üyeliği, Ege Sağlık Derneği, İzmir Kadın Girişimciler Derneği kurucu üyesi olan iş insanı Şafak Sol; Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Garanti Bankası’na beş yıllık gizlilik sözleşmesi kapsamında, girişimci ve iş kadını kimliği ile marka, teknoloji, insan kaynakları, yatırım, ekonomi, kaynak, finans, eğitim konularında geri bildirimleri ile saha çalışmalarına yön vermiştir.

Siyaset Yaşamı: 2006 yılından beri Cumhuriyet Halk Parti üyesi olan Şafak Sol, zamanı aşan iş temposunda sırasıyla, Cumhuriyet Halk Partisi Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Kurultay Delegesi, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Ege Bölgesi Kadın Kooperatifleri temsilciliği görevlerini üstlendi. Türkiye Kadın Kooperatifleri projesini yazdı, hayata geçirdi. 2018 yılından beri 81 ilde yüzlerce köy ve ilçede ekonomi, siyaset, tarım, istihdam konularında araştırmalar yapan Şafak Sol, çalışmalarına halen yurt içi ve yurt dışında devam etmektedir.

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu