URLA'DA "ŞAFAK" YENİDEN DOĞACAK

Haberler

CHP Urla Belediye Başkan aday adayı Şafak Sol: Babadan Urlalıyım

“Urla’da Şafak yeniden doğacak” sloganıyla seçim çalışmalarını sürdüren Şafak Sol, ilçeyi yaşadığı yıllardan beri bildiğini ve kendisinin çözeceğini dile getirdi.

Babası Postacı Mehmet’in yıllarca Urla sokaklarını karış karış gezdiğini, ilçe sakinlerinin yaşadığı sorunları kendisiyle de paylaştığını dile getiren Sol, “Aslında Urlalıdan ziyade yarımadalıyım ve bunu Urla’nın enleri, söz sahipleri de dile getiriyor. Günlerdir Urla’da herkesten şahane geri bildirimler alıyorum. Babam Çeşmealtında, Urla’da Postacı idi. Urla sokaklarında karış karış alın teri var babamın. Yani babadan emekçiyim. Urla’da  menkullerim ve evim de mevcut. Oğlum altı yıldır Gülbahçede yaşıyor. Urla’ya hizmet için varım” şeklinde konuştu

Şafak SOL

Şafak Sol kimdir? 1967 yılında ailemle birlikte Çeşme’ye yerleşerek edindiğim İzmirli kimliği ve bilinci, 17 yıllık aktif bir CHP üyesi olarak beni şehrimizin biricik ilçesi Urla için belediye başkan aday adayı olarak görev ve sorumluluk almaya yöneltmiştir. Otuz yıldan beri iş hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimi artık Urla’mızda fark yaratmak ve değer katmak için kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum. Aynı sürede Özel Sağlık Dermatoloji Polikliniği şirket sahibi olarak İzmir Ticaret Odası üyesi ve iki çocuk sahibiyim. Partimizde Esnaf Komisyon Başkanlığı, Mahalle Temsilciliği, Mahalleler arası Divan Başkanlığı, Kurultay üyeliği görevlerinde bulundum. Ege Kadın Kooperatifleri temsilciği görevinde Türkiye Kadın Kooperatifleri Projesini hayata geçirdim. Ülkemizin 81 ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etmek suretiyle, ekonomi, tarım, istihdam, siyaset alanlarında araştırmalar yapıp, zamanımın önemli bir kısmını seçim dönemlerinde partimizin seçim çalışmalarına katkı yaparak geçirdim. Mesleki faaliyetlerim ve partimizin çalışmalarına destek verme dışında, profesyonel dizi yazarlığı, çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Ayrıca, “Şeker Kar” isimli ilk romanım basım aşamasındadır. Yan flüt çalmak, sanat, bilim, teknolojiyle ilgilenmek, seyahat etmek diğer uğraşılarım arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu