Şafak SOL

Yaşı:  (24.08.1965)
Boyu: 1.57 m
Kilosu: 53 kg
Burcu: Başak
Doğum Yeri: Ağrı

 

 

Şafak Sol – Doğum Yeri – Yaşıİzmir Karşıyaka’dan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kurultay delegesi ve iş insanı Şafak Sol, 24 Ağustos 1965’te Ağrı’da doğdu. Halen Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürdüğü Epidermis Özel Sağlık Hizmetleri Limited Şirketi’ni 1994 yılında hayata geçirdi. Türkiye’de geleneksel algıları yıkarak sektörde kadın erkek ayrımını ortadan kaldırdı; cinsiyetçilikten bağımsız olarak ilk güzellik merkezini kurdu.İş Hayatı

Şafak Sol, Avrupa (İsviçre, Almanya) ve Amerika Birleşik Devletleri’nden sektör temsilcilerine Türkiye’de tanıtım ve yatırım yapabilmeleri için cilt bakımı, mezoterapi, klinik dermokozmetik ürünleri ile cilt toparlama ve estetik medikal cihazları konusunda yol gösterdi. Profesyonel zayıflama cihazı ve çok fonksiyonlu cilt bakım ünitesini Türkiye’ye ilk getiren isim oldu. Uluslararası yatırımcılarla ilişki kurarak dermokozmetik ürün ve cihazların Türk pazarında yer edinmesine öncülük etti. 2003 yılında kendi sağlık kurumunda kullandığı kozmetik cilt tedavi ürünlerinin üniversite hastanelerinde tedavi gören hastalara önerilmesini sağladı.

Uluslararası Anti Aging

2009 yılında Gazi Üniversitesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çimen Karasu’nun düzenlediği, ‘Uluslararası Anti Aging ve Estetik Tıp Kongresi’ne ev sahipliği yaptı. 2010 yılında Türkiye’ de sayısı 400 civarında bulunan güzellik merkezlerinin ‘poliklinik’ adı altında ruhsatlandırılmasını sağladı. Aynı yıl Garanti Bankası desteğiyle Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği, Sosyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yıldız Ecevit yürütücülüğünde ‘Türkiye kadın girişimci profilini belirleme, yeni girişimcilere politika önerileri sunma’ konularında gerçekleştirdiği ortak projede kadının varlığının önemini vurguladı. İzmir Dokuz Eylül Rektörlüğünde sergilediği anti aging konulu görsellerle geniş kitlelere ulaştı.

Kariyer Geçmişi

Şafak Sol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Sağlık Komitesi, Sektörler Arası İlişkiler Komitesi, Kadın Girişimciler Kurulu’nda görevlerde bulundu. Türkiye’nin en başarılı iş kadınları arasında gösterilen Şafak Sol, yazılı ve görsel medyada katıldığı yapımlarda başta anti aging olmak üzere sektörün sağlık ve ekonomik detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Otoriteler tarafından estetik ve güzellik sektörünün kurucusu olarak gösterilen Şafak Sol ulusal ve uluslararası üniversitelerde, hastanelerde, meslek eğitim okullarına, girişimcilik, sağlık turizmi, estetik, güzellik, cilt bakımı, medikal cilt bakımı ve deri bilimi, lazer, mezoterapi, iş geliştirme konularında eğitim ve teknik destek vermeye devam ediyor. Ayrıca özel hastanelerde estetik ve güzellik birimleri kurmanın yanı sıra danışmanlık görevini sürdürüyor. Çocukluk yıllarından bu yana taşıdığı karanlık fobisi ile yaşamaya alıştığı hayatına yan flüt çalıp dans ederek renk katan Şafak Sol, 2 çocuk sahibi. Zengin bir yerli ve yabancı müzik arşivi bulunan Şafak Sol, vazgeçemediği tutkusu spor araç kullanmak.

Program Yaptığı Tv Kanalları

TRT 1,ATV, TGRT, TV 8, SHOW TV, EGE TV, FOX TV